• U-32 Quarter 2 Honor Roll |  2016-2017

    10th – 12th Grade

    HIGHEST HONORS

     12th Grade: Adam Blachly, Eric Jacobsen, Jasmine Moody, Gus Obeldobel, Olivia Peltier, Emily Richards, Gabrielle Stroh.

    11th Grade: Harrison Bushnell, Samuel Darmstadt, Gavin Deiss, Giuditta Falda, Stella Gardner, Jayden Hudson, James Lamb, Shannon O'Kelly, Kaitlyn Phillips, Ethan Scharf.

    10th Grade: Jacob Bradley, Jesse Colnes, Andrew Crompton, Benjamin Davis-Noe, Isabel Hall, Adelaide Hannan, Katerina Wood, Lucille Wood, Emily Wooliever.

     

    HIGH HONORS

    12th Grade: Abigail Brewer, Luc Burnier, Dreaven Clark, Kellyn Edraney, Riley Flynn, Schuyler Forest, Taylor Forest, Megan Goodrich, Margaret Kirby, Kathryn Koonz, Haylie Lane, McKenzie Lattimore, Ashley Mekkelsen, Jordyn Michaud, Katana Peake, Andrew Vermette, Orlando Whitcomb-Worden, Aven Williams, Allison Wolf, Savannah Yates, Acadia Zabriskie.

    11th Grade: Arthur Anderson, Elizabeth Belitsos, Daniah Brown, Grace Childs, Tien Connor, Andrew Davin, Sydney Dewey, Joshua Farber, Samantha Fielder, Robin Hartzell, Alexandria Hepp, Javiera Hormazabal Droguett, Brooke Houghton, Wilson Knight, Veera Korsimo, Ruby Lamb, Rebecca Lockwood, Molly McCreedy, Luca Montore, Calvin Myka-Smith, Emma Olmsted, Ford Porter, Alexandra Reilly, Anna Richardson, Hayden Roberge, Karli Robertson, Aliyah Rosen, Zachary Schneider, Hunter Solomon, Nicole Suker, Robert Taylor, Carly Webb.

    10th Grade: Jozlyn Bolduc, Logan Craig, Hannah Dwire, Melody Emmons, Joseph Franco, Charlotte Harris, Augusta Heintz, Kristina King, Payton Kurrle, Holly Kwiatkowski, Emily Lattimore, Miranda Mishaan, Justin Murray, Serenity Northrup, Eli Oliver, Marion Palmiero, Isabel Poulson, Lydia Rice, Max Sabo, Desiree Ward, Kaisy Wheeler.

     

    HONORS

    12th Grade: Connor Aitchison, Nicholas Boozan, Evan Browning, Alexander Clark Warner, Ava Clithero, Emma Curchin, Kieran Edraney, Natalie Hayes, Andrew Kelley, Christopher Killoran, Justin Lamson, Ellis Landry, Jarrett Laquerre, Shelby Lavigne,  Brendan Marineau, Katelyn Morrissette, Lauren Morse, Arthur Neddo, Griffin Osborne, Quintin Pelzel,  Araceli Rebmann, Jacquelyn Richardson, Mackinley Shaffer, Nichelle Smith, Mason Wilder, Harper Wimble.

    11th Grade: Kayla Beard, Luke Belitsos, Lola Bennett, Anna Braun, Cameron Cahill, Gabriela Calderon, Connor Carbo, Dustin Clark, Conor Cooley, Otto Daniels, Trevor Day, Kyle DeRosia, Wesley Dewey, Dakota Dunham, Grace Ecklund Gustavson, Avery Ehret, Reilly Flye, Heydan Garbacik, Zacharie Kline, Zachary LaGue, Stephen Looke, Wyatt Mashkuri, Anne-Marie Mattogno, Caleb Moody, Nathaniel Morris, Katelynn O'Neill, Nathaniel Palmer, Forrest Spencer, Mary Elizabeth Thibeault, Ian Voyer, Cheyanne Ward, Noah Witke-Mele

    10th Grade: Ryan Barr, Olivia Bates, Emmaline Beall, Malone Bruce, Emily Burroughs, Cameron Caldwell-Roy, Derek Campbell, Georgia Connell, Shay Copping, Kalea Divelbliss, Robyn Dudley, Lily Fair, Taylor Fair, Mikayla Farnum, Callista Gallagher, Owen Guthrie, Isabella Hayes, Braden Hill, Riley Hudson, Basil Humke, Shaleena Jenkins, Daniel Jestes, Erin Langevin, Cody Lemieux, Hannah Leslie, Martin McMahon, ,Jackson Morris, Trinidee Muller, Trevor Patterson, Rae Powers, Jordan Preman, Emma Rea, Bryson Richards, Parker Schaarschmidt, Nathan Smith, Julia Sobel-Faryniarz, Haile Thronson, Rowan Williams.

     

    7th – 9th Grade

    The following students have achieved “Honors” status for Semester 1:

    9th Grade: Charlotte Bodin, Nora Dillon, Jacob Ehret, Joshua Ehret, Sophia Heinz, Sierra Henderson, Eva Jessup, Madelyn Joslin, Olivia Kelley, Ginger Knight, Willa Lane, Dane Liebermann, Madison O'Kelly, Julia Oliver,  Eric Scharf, Claire Thompson, Sylvan Williams.

    8th Grade: Bradley Benedict, Aiden Casey, Leo Cioffi, Anya Comart, Greyson Davis, Townes DeGroot, Aine Fannon, Shams Ferver, Eliza Garland, Isabel Giammusso, Elizabeth Guthrie, Nolan Hudson, Sierra Hutchins, Grace Johnson, Ania Kehne, Caroline Kirby, Anna Knauss, Lucy Krokenberger, Lelia Lamb, Francesca Leahy, Carter Little, Jacob McCoy, Jacob Miller-Arsenault,  Claire Obeldobel, Libby Peterson, Hannah Rea, Norah Ryan, Alexander Saunders, Alex Schoeffel, Ruby Singer, Cameron Thompson, Gabriel Van Hoy.

    7th Grade: Ayla Bodach-Turner, Ella Bradley, Abigail Brown, Cole Dyer, Anna Farber, Brooke George, Maeve Hoffert, Kayl Humke, Cyrus Jessup, Grace Lane, Melinda Laquerre,  Esther Macke, John Mekkelsen, Genevieve Moore, Tegan O'Donnell, Greta Sabo, Tzevi Schwartz, Gillian Smoller, Elahna  Sobel-Faryniarz, Colin Van Ness, Elizabeth Wilson.